Insigna de onoare

Elevii care au primit Insigna de Onoare a Școlii

În semn de apreciere, recunoaștere și prețuire față de acești elevi se acordă  insigna și diploma de excelență următorilor elevi:

2000

  1. Raluca Riviș – șefă de promoție – 2000;
  2. Ovidiu Drăucean – mențiune 2000, Contabilitate; - premiul I, 2002, Olimpiada tehnică interdisciplinară
  3. Nicoleta Ghiță – premiul I, 2000, Contabilitate;
  4. Simona Andruhovici – mențiune, 2000, Concurs pe meserii;

2001

  1. Cristina Șerpar - șefă de promoție – 2001; - mențiune, 2000, contabilitate
  2. Ioana Brad – premiul II, 2001, Concurs pe meserii.

2002

  1. Sorin Rotaru – șef de promoție – 2002
  2. Laurențiu Iușan – mențiune, 2002 și 2004, Geografie.

2003

  1. Paula Andea - șefă de promoție – 2003.
  2. Răzvan Haidu – premiul II, 2003 și 2004, Olimpiada tehnică interdisciplinară; - șef de promoție – 2004.
  3. Cristina Bojor – mențiune, 2003 și 2004, Concursul de limbă și literatură română „Mihai Eminescu”
  4. Liviu Nedel – premiul II, 2003, Concurs pe meserii;
  5. Kovacs Geraldina – premiul III, 2003, Concurs de proiecte informatice Informatix;
  6. Cristina Iacob – premiul III, 2003, Concurs de proiecte informatice Informatix;
  7. Florin Copil – mențiune, 2003, Concurs de proiecte informatice Informatix;

2004

  1. Olivia Dănilă – Mențiune, 2004, ”Cel mai bun catalog” -Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, New York;

- premiul II, 2005, Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, Timișoara;

- șefă de promoție, 2006;

  1. Brigitta Szaszet – Mențiune, 2004, ”Cel mai bun catalog” -Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, New York;
  2. Silvia Paula Todor – premiul II, 2004, ”Cel mai bun vânzător” - Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, New York;
  3. Silvia Paula Todor – Mențiune, 2004, ”Cel mai bun catalog” - Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, New York;
  4. Cristina Gherca – premiul I, 2004 și premiul III, 2005, olimpiada tehnică interdisciplinară;
  5. Gheorghe Giurgean – mențiune, 2004, mențiune 2005 și premiul II 2006, olimpiada tehnică interdisciplinară;
  6. lleana Mureșan – mențiune, 2004, concurs pe meserii;

2005

  1. Silvana Purice – premiul II, 2005, Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, Timișoara;
  2. Andrei Mateaș – premiul I, 2005, concurs de informatică aplicată;
  3. Octavian Borod – premiul II, 2005 și premiul I 2006 , concurs de informatică aplicată;
  4. Alexandru Petrișor – mențiune, 2005, concurs de informatică aplicată;
  5. Ana Maria Giurgean – mențiune, 2005 olimpiada tehnică interdisciplinară,

- șefă de promoție 2007;

  1. Alexandra Fulop – premiul II, 2005, concurs pe meserii;
  2. Mihai Babău – mențiune, 2005, istorie;
  3. Vlad Iuga – mențiune, 2005, concurs de informatică aplicată;

2006

  1. Florina Bociort – menține, 2006, concurs pe meserii;

2007

  1. Emanuela Pantea – premiul I, 2007, concurs pe meserii;
  2. Mădălina Șerban – premiul I, 2007, Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, Timișoara;
  3. Andreea Memetea – premiul I, 2007, Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, Timișoara;
  4. Bogdan Ban – premiul I, 2007, Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, Timișoara;
  5. Oana Muntean – premiul I, 2007, Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, Timișoara;

- mențiune, 2008, Târgul internațional al Firmelor de Exercițiu Timișoara;

  1. Sergiu Serac – premiul I, 2007, Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, Timișoara;
  2. Ioana Rus – premiul I, 2007, Târgul Internațional al firmelor de exercițiu, Timișoara;
  3. Maria Grațiana Silaghi – mențiune, 2007, Concursul național de matematică „Adolf Haimovici” - premiul III, 2008, Olimpiada Națională, Aria curriculară „Tehnologii”, Profil „Servicii”;
  4. Aura Felicia Horvat – mențiune, 2007, Concursul național de matematică „Adolf Haimovici”; - mențiune, 2007, concursul național de matematică „Adolf Haimovici”;
  5. Carmen Lidia Marchiș – mențiune, 2007, Concursul național de matematică „Adolf Haimovici”;

2008

  1. Sebastian Florin Jucan – mențiune, 2008, Olimpiada Națională, Aria curriculară „Tehnologii”,Profil „Servicii”;
  2. Florina Timiș – mențiune 2008, concurs pe meserii;
  3. Lazăr Mihaela – premiul III, 2008, Târgul internațional al Firmelor de Exercitiu Timișoara;
  4. Săplăcan Silviu – premiul III, 2008, Târgul internațional al Firmelor de Exercitiu Timișoara;
  5. Măntăluță Andreea – premiul III, 2008, Târgul internațional al Firmelor de Exercitiu Timișoara;
  6. Kovacs Andrea – premiul III, 2008, Târgul internațional al Firmelor de Exercitiu Timișoara;
  7. Barna Alexandra – premiul III, 2008, Târgul internațional al Firmelor de Exercitiu Timișoara;
  8. Popa Diana – mențiune, 2008, Târgul internațional al Firmelor de Exercitiu Timișoara;
  9. Pop Janina – mențiune, 2008, Târgul internațional al Firmelor de Exercitiu Timișoara.
  10. Eduard Sebestyen – mențiune, 2008, Concursul Național de matematică „Adolf Haimovici”;

2009

  1. Ciupe Ioana – mențiune, 2009, Olimpiada Națională, Aria curriculară „Tehnologii”,Profil „Servicii”;
  2. Rusanda Mariana – mențiune, 2009, Concurs profesional, Comerț;
  3. Horți Paula – mențiune, 2009, la concursul internațional „Natura din sufletul meu“ – Sebiș.

2010

  1. Tomoiagă Claudia Melania – șef promoție, XII C;
  2. Radu Viorel Brănișcan – XII A mențiune faza națională, Informatică aplicată;
  3. Doca Ioan Cosmin – XII B, vicecampion mondial karate;
  4. Mihaela Voichița Sîrca – XII C, mențiune Târgul Firmelor de Exercițiu Timișoara;
  5. Radu Stepănescu – XII C, mențiune Târgul Firmelor de Exercițiu Timișoara;
  6. Adina Flavia Mihuț – XII C, mențiune Târgul Firmelor de Exercițiu Timișoara;
  7. Paula Andrea Horți – X D, premiul I, Știința e putere, simpozion internațional
  8. Alexandru Dîmb – IX B, mențiune, faza națională matematică „Adolf Haimovici”
  9. Andreea Racz – XI E, mențiune faza națională Discipline Tehnologice;

2011

  1. Dumbra Endora Mădălina – șef promoție, XII C; mențiune faza națională Discipline Tehnologice;
  2. Andreea Racz – XII E, premiul I, faza națională Discipline Tehnologice;
  3. Merce Daniela – 11 mențiune faza națională Concurs pe meserii;
  4. Petrișor Ana Maria – premiu special, Concurs internațional de matematică „Caius Iacob”;
  5. Popa Laurențiu – XI E – premiu special, Concurs internațional de matematică „Caius Iacob”;
  6. Alexandru Dîmb – X B, Premiul III, faza națională matematică „Adolf Haimovici”;
  7. Paula Andrea Horți – XI B, premiul I, Concurs internațional „Grija pentru natură”;
  8. Drăgan Mădălina – XI B, premiul II, Concurs internațional „Grija pentru natură”;
  9. Rus Richard – IX A, premiul I, Concurs internațional „Grija pentru natură”;
  10. Ciortea Ioana – XI A, premiul I, Simpozion Internațional „Consilierea și Orientarea elevilor-în context european”;
  11. Marin Lavina Bianca – X A, premiul II, Simpozion Internațional „Consilierea și Orientarea elevilor-în context european”;
  12. Floruncut Iulia – XI D, mențiune, Olimpiada interdisciplinară
  13. Crucean Andreea – X E, premiul I, Concurs Național de creație „George Bacovia”
  14. Gornic Alexandru – XI A, loc I, „Cupa Colegiului”, Campionat Național De fotbal;
  15. Pîrv Darius – X B, loc I, „Cupa Colegiului”, Campionat Național De fotbal;
  16. Bădică Flavius – XI A, loc I, „Cupa Colegiului”, Campionat Național De fotbal;
  17. Nicoraș Ionuț – XI E, loc I, „Cupa Colegiului”, Campionat Național De fotbal;
  18. Bulza Petre – IX F, loc I, „Cupa Colegiului”, Campionat Național De fotbal;
  19. Vlad Michel – IX F, loc I, „Cupa Colegiului”, Campionat Național De fotbal;
  20. Bej Emilian– X B, loc I, „Cupa Colegiului”, Campionat Național De fotbal;
  21. Wild Erich– X G, loc I, „Cupa Colegiului”, Campionat Național De fotbal;
  22. Gavriș Ruben – X G, loc I, „Cupa Colegiului”, Campionat Național De fotbal;